2023. szeptember 1-jén, pénteken, este 18:00 órakor kezdetét veszi a "Száz Szász: Szász Endre és a Hollóházi kerámia" című kiállítás a Balatonfelvidék ikonikus településén Salföldön, a Káli Fecske Galériában, mely egészen szeptember 26-ig látogatható. A kiállítás a híres keramikus, Szász Endre lenyűgöző művészetét mutatja be száz rendkívüli Hollóházi porcelán műalkotás által, amelyeken keresztül érzékelhetjük az ő kifinomult látásmódját és művészi hozzáállását.
Szász Endre évtizedeken keresztül formálta és gazdagította a kerámiaművészet világát, alkotásai pedig a funkcionalitás és a művészi kifejezés tökéletes egyensúlyát tükrözik. Az ő kezei által a Hollóházi porcelán olyan új dimenzióba lépett, ahol a hagyományos technikák és az innováció találkoznak. Szász Endre alkotásain keresztül az anyag és a forma közötti harmónia mellett az ő sajátos stílusa és egyedisége is felfedezhető.
Szimbolizmus, szürrealizmus, konstruktivizmus, az erdélyi népi kultúra és afrikai törzsek motívumai, valamint keleties ornamentikák köszönnek vissza a most kiállított 5 maszkról, 12 vázáról és 83 tányérról – ez utóbbiak hűen tükrözik Szász Endre fantáziájának gazdagságát. A hollóházi Szász Stúdióban készült tárgyak közül számos sorozatgyártásba sosem került, egyedi darab, és számos limitált szériájú ritka és értékes porcelán foglalja el helyét szeptember folyamán a Káli Fecske Galériában.
Szász Endre kiállított színes falitányérjain, maszkjain és vázáin keresztül betekintést nyerhetünk a művész sokoldalú és kreatív világába. A belépés díjtalan! A kiállítás keretében 2023. szeptember 28-ig lesz lehetőségünk elmerülni ezen páratlan alkotásokban.
Cím: Káli Fecske Étterem és kulturális központ a Káli-medence nyugati kapujában, Cím: 8256 Salföld, Templom utca 1.
NYITVATARTÁS: vasárnaptól csütörtökig 9:00-21:00 között, pénteken és szombaton 9:00-22:00 óra között
Képek a kiállításról és a megynitóról elérhetőek a Galériában: ITT!
SAJTÓMEGJELENÉSEK A KIÁLLÍTÁSRÓL:
A kiállítás szeptember 1-i megnyitójáról a Magyar Nemzet, "Száz Szász és a teljes kultúrtörténet" cikkében olvashatnak részletesen ITT!
A Duna TV felvétele, ügyvezetőnk, Várhegyi Attila gondolataival megtekinthető ITT!
Az Origo állítása a kiállításról olvasható ITT!
Szász Endre életéről készült cikk a MAGYAR NEMZETI DIGITÁLIS ARCHÍVUM ÉS FILMINTÉZET blog írásában elérhető itt: Szász Endrének valóban kaland volt az élet?